Декоративні штукатурки та декоративні фарби

Декоративні штукатурки та декоративні фарби

  1. Загальний опис, призначення основних видів декоративних штукатурок.
  2. Фасадні. Інтер'єрні. Опис, різновиди, властивості, ефекти.
  3. Венеціанська штукатурка. Декоративні фарби. Опис, ефекти.

Декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка є елітною обробкою будинку, що підкреслює стиль, смак і обраність його власника. Ця штукатурка є фінішним покриттям для фасаду або інтер'єру. За допомогою декоративної штукатурки створюються рельєфні або гладкі поверхні з різноманітними неповторними малюнками й ефектами. З давніх часів декоративні штукатурки використовуються для обробки стін і стель приміщень. Деякі види штукатурок пройшли випробування століттями. Декоративна штукатурка буває глянцева, матова, рельєфна, гладка, з оксамитовим або перловим відливом, з імітацією природного каменю. Вона може бути нанесена в ексклюзивній або класичній техніці нанесення.

Існує неймовірна кількість ефектів, текстур, технік і способів нанесення декоративних штукатурок. Велике число виробників даного матеріалу роблять процес вибору настінних декоративних покриттів дуже складним, оскільки існує велике різноманіття можливостей штукатурок, але при цьому вибір стає захоплюючим і цікавим. У наш час декоративні штукатурки одержують своє додатковий розвиток. Вони довговічні, практичні і різноманітні, тому користуються все більшим попитом у справжніх цінителів якісних матеріалів.

Якщо вам набридли стіни, вкриті однотонною фарбою, звичні шпалери, хочеться чогось ексклюзивного в своєму будинку, то декоративні штукатурки будуть ідеальним рішенням в такому випадку. Ці оздоблювальні матеріали по-справжньому додадуть вашому інтер'єру або фасаду оригінальний і індивідуальний вид. Можна не побоюватися, що застосовуючи для обробки будинку або квартири декоративну штукатурку, ваші стіни будуть мати схожість зі стінами в інших будинках. Неможливо повторити який-небудь інтер'єр за допомогою декоративної штукатурки, ви отримаєте два абсолютно різних, але по-своєму незвичайних малюнка, навіть використовуючи однаковий вид штукатурки і однакові інструменти. Використовуючи різноманіття фактур, кольорів, способи нанесення штукатурки і багату фантазію майстра, ви отримаєте дійсно ексклюзивний і яскравий дизайн інтер'єру. Найкраще можуть втілити задуми дизайнера декоративні штукатурки. За допомогою таких штукатурок можна зобразити різні малюнки, використовувати будь-які кольори. Ви можете за допомогою декоративної штукатурки візуально розширити або звузити приміщення, задати йому певний характер, стиль, індивідуальність. Експериментуючи з фактурою і кольором, можна створити затишну вітальню або строгий кабінет, нанести на стіну панно, картину. Можна покрити стіну всілякими узорами, створюючи атмосферу невимушеності і відпочинку, можна задати кімнаті робочий настрій, тобто в повній мірі висловити фантазію і бажання.

Слід додати, що декоративна штукатурка славитися своєю довговічністю і міцністю, вони досить стійка до вологи. Декоративна штукатурка зберігає стійкий колір, не схильна тимчасових змін, добре піддається вологій обробці, ці покриття паропроникні, тобто стіни можуть «дихати». Можна не побоюватися виникнення грибка. Декоративна штукатурка екологічно чистий матеріал, в її складі немає хімічних включень, які можуть впливати на здоров'я.

Основні види штукатурок

Фасадні декоративні штукатурки

Фасадні декоративні штукатурки облав великою механічною міцністю, вони стійкі до атмосферних впливів, а також покриття добре паропроникні і довговічні.

Фасадні декоративні штукатурки бувають мінеральні, полімерні, силіконові, силікатні.

Мінеральні декоративні штукатурки

Мінеральні декоративні штукатурки являють собою сухі будівельні суміші на основі вапна або цементу, які розчиняються водою. Цементні, вапняні, цементно-вапняні штукатурки є мінеральними декоративними покриттями. До їх складу входять мінеральні зерна, що дозволяють пропускати пар води, а також цемент. Такі штукатурки відносять до класу негорючих матеріалів, вони добре паропроникні і не дуже дорогі, що є їх основними достоїнствами. Тому для пристрою «мокрих» систем зовнішнього утеплення фасадів оптимально підходить мінеральна декоративна штукатурка, де вона і використовується при зовнішній обробці будинків. Виділяють і основні недоліки цього обробного матеріалу, до яких можна віднести невисоку еластичність і низьку адгезію до основи.

Полімерні декоративні штукатурки

Полімерні декоративні штукатурки включають в себе опоряджувальні суміші на основі акрилових, стирол акрилових, поливинилацетатні і бутадієн-стирольних дисперсій, покриття наносять на поверхні шпателями.

До достоїнств полімерних штукатурок фахівці відносять їх міцність, технологічність і довговічність. Вони менш паропроникні, ніж штукатурки на мінеральній основі, мають більш високу ціну, що є недоліками таких штукатурок.

Силіконові декоративні штукатурки

Силіконова декоративна штукатурка виготовляється на основі акрилових смол, надається у продажу у вигляді готового складу. Силіконову штукатурку можна наносити на будь-які мінеральні покриття, які оброблені попередньо силіконовими грунтовками. Такі штукатурки паропроникні, стійкі до ультрафіолету, не «притягають» пил. Головним достоїнством цього матеріалу є довговічність. Різними способами нанесення силіконових штукатурок створюють борозенчасте-шорсткуваті поверхні («Короїд» і «Мюнхенська штукатурка») або суцільні шорсткуваті поверхні («Руно» і «Гусяча шкіра»), а також рівномірно гладкі поверхні.

Силікатні декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки на силікатній основі являють собою будівельну суміш на основі «рідкого» скла, поставляються в продаж у вигляді готових складів. Ними можна покривати мінеральні основи і старі силікатні покриття. Ці штукатурки паропроникні і вологостійкі.

Основна характеристика фасадних декоративних штукатурок і умови нанесення

Якість є головною характеристикою фасадної штукатурки. Довговічність декоративного фасаду залежить від якості самих штукатурок. Неспроста виставляються підвищені вимоги надійності до оздоблювального матеріалу, адже йому доведеться «працювати» в досить складних умовах, тобто приймати на себе всі атмосферні, хімічні, механічні та інші впливи.

Температурний режим нанесення декоративної штукатурки є дуже важливим фактором. Якщо не дотримуватися температурно-вологий режим основи і навколишнього середовища під час опоряджувальних робіт, то це може призвести до повного або часткового руйнування верхнього шару. Повинне дотримуватися відповідність фінішного шару покриття підстильного шару, що має великий вплив на якість декоративного оздоблення.

Інтер'єрні декоративні штукатурки

Декоративні показники є основними у вимогах до декоративних штукатурок. Величезна різноманітність пропонованих матеріалів і для інтер'єрної обробки дає можливість втілити найоригінальніші задуми майстрів і дизайнерів. Це вишукані та ексклюзивні оздоблення для розкішних інтер'єрів.

Інтер'єрні декоративні штукатурки поділяються на види. Існують гладкі штукатурки, типу Венеціанської штукатурки, рельєфні, типу Марсельського воску, і фактурні штукатурки.

Венеціанська штукатурка

На сьогоднішній день отримали найбільше поширення перевірені часом класичні венеціанські штукатурки, які імітують полірований мармур і інші природні камені. Такі штукатурки будуть затребувані завжди. Техніка нанесення і складу «венеціанки» відпрацьовувалися століттями. Венеціанську штукатурку наносять декількома шарами, використовують один або кілька кольорів штукатурки, при нанесенні іноді роблять пропуски невеликих ділянок, щоб зробити імітацію раковини або дефектів натурального каменю, отримуючи «рвану венеціанку». Наносять іноді додатковий шар за шаблоном, отримуючи ефектний візерунок в моноліті каменю. «Венеціанка» ділиться за типом сполучного компонента на натуральну штукатурку, виготовлену на вапняній основі, і на акрилову. Кам'яна пил, вапно, фарбувальні компоненти входять в класичну рецептуру натуральних венеціанських штукатурок. Робота починається з підбору відтінку або кольору, а ілюзія об'єму і прозорості досягається нанесенням декількох шарів штукатурки. Якість і ціна за нанесення штукатурки залежить від кількості шарів покриття. Останнім етапом обробки «Венеціанської» є поліровка натуральним воском, що додає поверхні глянцевий вигляд, а матовість і оксамитовий відтінок додають поліровкою синтетичним воском.

Рельєфні штукатурки

Пластичність є головною особливістю рельєфних штукатурок. Різні добавки в штукатурці збільшують термін її висихання, що дозволяє моделювати поверхню, добиваючись різноманітних декоративних ефектів. Рельєфні декоративні штукатурки відображають різноманітні фактури і рельєфи природних матеріалів. Структурна штукатурка, що імітує натуральний камінь, надає відчуття часу і особливий характер нового простору. Сьогодні Марсельський віск, Бароко, Старі стіни, Папірус та інші назви покриттів дуже поширені у визначенні матеріалів при виборі обробки. Структурні декоративні штукатурки наносяться спеціальним шпателем, валиком або іншими пристосуваннями. Зовнішній вигляд покриття залежить від способу нанесення. Рельєфні штукатурки після нанесення бази часто тонуються спеціальними глазурями в прованському стилі або воском. Велике значення має ретельна підготовка поверхні перед оздоблювальними роботами, її необхідно очистити від попередніх шарів покриттів, прошпаклювати і обробити грунтовкою.

За допомогою гранул або волокон заповнювача в рельєфних штукатурках формується шорстка або борозниста поверхню стіни. За допомогою інструменту, ступеня натиску і напрямки рухів створюється унікальний малюнок, зовнішній вигляд покриття при цьому може кардинально відрізнятися. Існують деякі поширені варіанти покриттів, звані «Короїд», «Шуба», «набризкують», «Гладкий». За допомогою тонування різними пігментами оздоблювального матеріалу можна отримати необхідний колір.

Декоративні фарби

Декоративні фарби з різноманітними ефектами представляють ще один тип декоративних покриттів. При нанесенні таких фарб досягаються ефекти оксамиту, велюру, золота, перламутру, а також ефекти з різними включеннями. Роблять їх за допомогою валика, шпателя, морської губки, кисті, набризкування, а також отримують цікаві імітації та іншими способами. Багато в чому зовнішній вигляд залежить від властивостей матеріалу і професіоналізму майстра.

На сьогоднішній день різними сучасними декоративними штукатурками, фарбами та різноманітними способами їх нанесення можна створювати на стінах імітацію зміїної шкіри, каменю, породи дерева, металів, кам'яної кладки, старої штукатурки, вапняку, замші, пісковика, велюру, льняного полотна, грубої тканини, а також хмар і інших ефектів покриття. Цікаві результати отримують в поєднанні технік розмивання, волочіння і торцювання, размивки в два і більше кольору, фарбування «сухий» пензлем, техніки кручення, розтирання, нанесення фарби губкою, штучного старіння. Можна вдало застосовувати в деяких способах нанесення покриттів трафарети, штампи, шаблони.

Майже всі сучасні декоративні штукатурки і фарби дозволяють стінам «дихати», є екологічно чистими, допускають суху і вологе прибирання, такі покриття довговічні і міцні, чим відрізняються від більшості шпалер.