Дизайн групи в дитячому садку: проект стін приміщень, що враховує діяльність дітей

Дизайн групи в дитячому садку: проект стін приміщень, що враховує діяльність дітей

Перед тим як визначити свою дитину в нього, всі батьки уважно вивчають дошкільний заклад. Виходячи з цього, дизайн групи в дитячому садку, її зовнішній вигляд, чистота, акуратність і комфорт приміщень, відіграють вирішальну роль в їх остаточному виборі.

Проект дизайну груп в дитячому садку

Основне завдання, при створенні інтер'єру дитсадка, це зробити атмосферу його сприятливої для психологічного розвитку малюків. Обстановка повинна бути такою, щоб дитина хотіла повертатися сюди щодня.

Зверніть увагу! Необхідно враховувати, що в садку є групи для дітей різних віків. Тому оформляти їх треба по-різному. У цьому і полягає складність вибору інтер'єру в даному випадку, так як, при цьому загальний стиль установи повинен володіти єдиною концепцією.

Створюючи дизайн проект дитячого саду, приділіть пильну увагу його висвітлення. Бажано, щоб вікна були розташовані з двох сторін.

Ігрова зона

Ігрові зони в старших і підготовчих групах повинні володіти великим простором, щоб малюки не натикалися на гострі кути і предмети меблів. Таким чином, ремонт такої кімнати повинен обов'язково враховувати ці умови.

Обов'язковий елемент оформлення приміщень – це кімнатні рослини, їх вибір і розміщення повинні гармонійно поєднуватися із загальним оформленням.

Основою дизайну дитячих кімнат є створення особливого мікросвіту, який би викликав у малюків інтерес.

Можна зайнятися і основами дизайну штор для дитячої, малюки це оцінять.

Досягається це за допомогою облаштування функціональних зон:

  • Ігровий;
  • Робочого місця;
  • Їдальні;
  • Спальні.

Інтер'єр садочку не повинен нагадувати офіційне установа. Зробити приміщення затишними можуть допомогти великі м'які іграшки, легкі яскраві штори, диванні подушки та ін

Дитячі меблі повинна бути дуже міцною, тому як вона схильна особливо швидкого зношування. Предмети інтер'єру і меблів повинні мати правильні розміри і висоту, підібрані відповідно до їх зростанням, врахуйте, що це впливає на розвиток і самопочуття малюків.

Меблі повинні розміщуватися так, щоб залишалося достатньо простору для ігор і проведення зарядки. У кімнатах застосовувати люмінесцентні лампи не рекомендується, максимально використовуйте висвітлення природне.

У приміщеннях треба передбачити ігрові острівці з іграшками, матеріалами для виробів олівцями, альбомами та легкої пересувної меблями. У таких зонах необхідний яскравий, святковий дизайн.

Ще один важливий компонент оформлення інтер'єру – різноманітні картинки, розвішані на стінах і зображують персонажів мультиків і тварин. Вони створять веселу, комфортну обстановку.

Передбачте в проекті куточок, в якому розміщуватимуться дитячі малюнки і вироби. При цьому до них повинні мати доступ батьки – вони повинні бачити, що створює своїми руками їх малюк.

Розташуйте виставковий куточок на такій висоті, щоб діти могли легко брати роботи і ставити їх назад.

Особливості оформленні різних зон в групі

Спальня в дитячому садку

Інтер'єр приміщень дитсадка повинен насичуватися в міру різними тонами. Бажано, щоб не було чітко проявляється контрастності.

Рекомендується забарвлення меблів і підлоги вибирати так, щоб було присутнє плавне змішання кольорів. Ремонт спальні для малюків не повинен грунтуватися на яскравих, «кричущих» тонах.

Це допоможе візуально стерти просторові межі та створить гармонію в інтер'єрі групи.

Зверніть увагу! Дитячі психологи не радять інтенсивно застосовувати червоний колір, тому як його надлишок веде до агресії і нервового збудження. А ось всі відтінки зеленого заспокоюють, піднімають настрій і добре впливають на психіку дитини.

Ігрову зону треба оформляти яскраво – в синіх, жовтих, оранжевих та зелених тонах, це збільшить ігрову активність. У молодших групах інтер'єр повинен нагадувати казку, це створить у дітей радісне відчуття і допоможе розвинутися їх уяві.

Столову зону треба оформляти в залежності від того, суміщена вона з навчальної або ігровою кімнатою.

Меблі повинні бути зручними і виготовленої з міцних і екологічно чистих матеріалів.

Варто відзначити, що взагалі вся дизайн діяльність в дитячому садку повинна бути підпорядкована міркувань безпеки малят.

Найважливіший аспект – це організація місця під денний сон. Особливості фізичного розвитку такі, що діти досить швидко втомлюються. Виходячи з цього, їх активність дуже залежна від якісності відпочинку.

Ліжка повинні відповідати зростанню малюків, матраци потрібні зручні і не дуже м'які. Використовувати пружинні вироби заборонено категорично, оскільки вони можуть провокувати викривлення хребта.

Яскраві і збуджуючі тони в спальні не допускаються, вони будуть дітям заважати спокійно спати. Краще рішення в цьому випадку – оформити зону в пастельних тонах, матеріали не повинні мати контрастні візерунки і малюнки.

Про облицювальних матеріалах і обладнанні

Стіни дитсадка не варто обклеювати шпалерами. Їх поверхні повинні добре чиститися і митися. У зоні ігор можна запланувати настінний розпис, яка буде зображувати персонажі мультфільмів або забавних звіряток.

Малюнки рекомендується покривати воском. Це захистить їх від механічних пошкоджень, крім цього – подібну поверхню легко чистити. Більш дешевий варіант – прикрасити стіни аплікаціями.

Для спальні цілком підійдуть панелі з пластика або дизайн стін в дитячому садку.

може мати основою декоративну штукатурку, яка має слабовираженним фактуру. Навчальна зона може бути пофарбована в яскраві тони, при цьому треба розставити акценти за допомогою декору. Робоча зона обладнується стендами для демонстрації малюнків дітей і полицями для їх виробів.

Підлогове покриття необхідно використовувати максимально безпечне та тактильно приємне. Це може бути ламінат світлих тонів, застелений килимовим покриттям із середнім ворсом.

Всі меблі в дитсадку повинна пристосовуватися під зростання і потреби і зростання малят. До всього іншого, предмети її повинні бути яскравими і цікавими, що привертають увагу. Краще всього, якщо вона буде зроблена з натурального дерева. Усі небезпечні гострі кути у предметів потрібно округляти.

Якщо ліжку в спальні двох'ярусні, то другий ярус треба в обов'язковому порядку оснащувати бортиком. Крім цього зону потрібно обладнати шафками під зберігання одягу. Ігрові зони оснащуються по-різному. Кращий варіант використовувати в них м'які пуфи, а також стелажі і полиці з іграшками.

У навчальну частину груп, як правило, ставляться відкриті шафи під книжки, зошити та інше приладдя для навчання, невеликі парти зі стільчиками. Не забудьте передбачити і робоче місце вихователя.

Текстиль в дизайні дитсадка відіграє важливу роль, він надає приміщень домашній вид. Занавеси використовуйте легкі та яскраві, доповніть їх додають затишок серветками, скатертинами, рушниками і т.д.  

Елементи декору в приміщеннях потрібні спеціальні: безпечні і небьющіеся. Як не можна краще для цього підходять іграшки, але їх не треба розставляти в навчальній частині груп, в іншому випадку діти будуть увесь час відволікатися.

Дуже можуть прикрасити дизайн приміщень дитячого садка живі рослини, які розміщуються у вазонах на тій висоті, на якій малюки до них не доберуться.

Джерело: uchebnik-remonta.ruMAXCACHE: 0.49MB/0.00067 sec