Органічні теплоізоляційні матеріали

Органічні теплоізоляційні матеріали
Органічні теплоізоляційні матеріали

Теплоізоляція та зменшення теплообміну були пріоритетними завданнями на протязі всієї історії житлового будівництва людей. Кращими з органічних утеплювачів завжди були і залишаються – мохи, торф, очерет, багаття конопель та льону, шерсть тварин і відходи деревини: тирса, стружка, кора. Крім чудових теплоізоляційних якостей вони легко займаються і вимагають заміни через якийсь термін експлуатації. Сучасні органічні теплоізоляційні матеріали піддаються додатковим обробкам і удосконаленню, для того, щоб їх термін використання протривав, і вони їх монтаж був більш легким і естетичним, не пов'язаним із сміттям і витратами часу.

У зв'язку з цим розроблені і мають успіх у споживача плити з цієї сировини. У процесії виготовлення плит сировину піддають обробці, що захищає їх від загнивання, зволоження і накопичення вогкості. Матеріал зберігає природні властивості, а його термін експлуатації значно подовжується.

Вибір теплоізоляційних виробів з натуральної сировини постійно збільшується. На ринок надходять такі їх різновиди, як плити з деревного волокна, очерету, торфу, пробки, фіброліту, льону і полюбився величезному числу споживачів – пінопласту.

З розпушеної деревини виготовляють плити. Деревна сировина, представлене відходами від переробки, піддають дробленню або розлому, що надає їм волокнисту структуру.

Волокнисту масу змішують з клейовими добавками. З цієї суміші формують у процесі термічної обробки плити. Потім їх просочують захисними від вогню і мікроорганізмів засобами. В процесі виготовлення в них додають парафіни, масла, смоли, емульсії, додають водовідштовхувальні властивості.

Поряд використанням для скорочення теплообміну, органічні теплоізоляційні матеріали, застосовують і для обробки, тому, що багато хто з них оформляються з лицьовою поверхнею, в деяких випадках вже пофарбованої, або підготовленої для фарбування. Наприклад, плити з очерету – комишиту добре ізолюють від тепло втрат огороджувальних конструкції будинків.

Камиш спресовують, скріплюють за допомогою дроту.

З торфу виготовляють вироби у вигляді плит, сегментів різної конфігурації і шкаралуп, які можна застосовувати для ізолювання огороджувальних конструкцій і поверхонь трубопроводів та обладнання використовуваного в промисловості в режимі температур від мінус шістдесяти до плюс ста градусів за Цельсієм. Отримують їх з верхніх шарів торфу, пресуванням у формах.


MAXCACHE: 0.47MB/0.00610 sec