Протиморозні добавки в бетон

Протиморозні добавки в бетон
Протиморозні добавки в бетон

Головна проблема полягає в залежності процесу від погоди. Бетонні роботи в зимовий час сполучені з такими складнощами:

  • заморожування цементної суміші веде до зниження адгезії зв'язувальних речовин до арматури і наповнювачам;
  • замерзання води при замісі бетону веде до внутрішнім напруженням і деформації виробу;
  • холод знижує швидкість затвердіння портландцементу, що, в свою чергу, уповільнює будівництво в цілому і негативно позначається на якості робіт.

Як неважко здогадатися, проблеми з розчином спричинять за собою загальне ослаблення конструкцій і зменшення терміну служби. Російський клімат як не можна «добре» підходить для перерахованих неприємностей.

Щоб уникнути цього фахівці-будівельники застосовують протиморозні добавки в бетон, асортимент яких досить значний. Такі присадки дозволяють матеріалу міцніше схопитися в мороз і успішно протистояти холодів при подальшій експлуатації. Існують модифікатори, що не дозволяють отверділої масі тріскатися при різкому зниженні температури повітря.

Яка ж роль добавок? В основі затвердіння цементних сумішей лежить гідратація цементу. Тобто, при взаємодії з водою відбувається кристалізація мінералів, що складають цемент. При температурі трохи вище нуля схоплювання цементу вповільнюється за часом.

При мінусі реакція може повністю зупинитися через замерзання вологи. Тому в даному випадку завданням модифікаторів є прискорення затвердіння суміші з одночасним зниженням температури замерзання води.

Відомо, що у солоної води замерзання відбувається при морозі. Здавалося б, ось і готова добавка! Ан ні, не так просто. З'являється інша небезпека – в солоній воді сталь кородує з підвищеною швидкістю. Але, якщо замість звичайної солі використовувати, наприклад, нітрит натрію, то корозія, навпаки, уповільниться. Є й інші замінники солі.

Існує міф, що протиморозні добавки в бетон знижують його міцність.

Це може трапитися при непомірному користуванні ними, мовляв, кашу маслом не псують. А в бетонних справах треба знати міру у всьому. І досвід показує, що краще не добрати, ніж навпаки. Справа в тому, що при малій кількості добавок замерзла суміш при підвищенні температури може, так би мовити, продовжити нормальний процес гідратації.

І ще одне зауваження. Треба боятися «лівих» добавок. Ось вони-то ніяких гарантій не дадуть. Контрафакт – загальний бич, але в будівельних справах він може стати вбивцею.