Ремонт маленької ванної кімнати: обробка ванни невеликого розміру, потрібні поради

Ремонт маленької ванної кімнати: обробка ванни невеликого розміру, потрібні поради

Ремонт маленької ванної кімнати – Нетривіальне завдання навіть для досвідченого майстра. Що вже говорити тоді про новачка, у якого при вигляді тісної приміщення і капає на підлогу води з нещільного з'єднання труб буквально опускаються руки!

Однак, не все так погано. Досить підійти до такої справи як ремонт у маленькій ванній кімнаті озброївшись необхідними знаннями – і ремонтні роботи будуть закінчені досить швидко. А отриманий результат (відзначимо, при досить скромних фінансових вкладеннях) приємно здивує і вас, і ваших домочадців.

Отже, ремонтуємо маленьку ванну. На що потрібно звертати увагу в першу чергу?

Для початку – маленька площа приміщення. Це означає, що перевагу ми будемо віддавати способам обробки, які мінімально «крадуть» простір: краще штукатурити стіни у ванній, ніж обшивати їх гіпсокартоном, і краще класти на стіни плитку, чим обробляти стіновими панелями.

У той же час, якщо планується ремонт ванної економ, то для мінімізації витрат можна пожертвувати частиною вільного простору.

У підсумку, саме ці моменти і будуть визначальними при виборі способу обробки: в залежності від бюджету виділеного на ремонт у ванній своїми руками, доведеться визначатися, ніж жертвувати – простором або грошима.

Отже, припустимо, що з вибором варіанта обробки ми визначилися. Як же буде проходити ремонт ванної кімнати маленького розміру?

Зверніть увагу! Нижче наводяться поради з ремонту ванної кімнати з урахуванням того, що ви будете проводити капітальний її ремонт. Якщо ж ви обмежуєтеся тільки оздобленням – то застосовними до дії буде тільки частина з них.

Підготовчі роботи

Для початку, нам потрібно оцінити, в якому стані знаходиться ванна кімната, ремонт якої запланований. Чи потрібен ремонт підлоги? Чи потрібна вирівнювання стін штукатуркою або іншим матеріалом? У задовільному стані чи стеля?

За підсумками оцінки складаємо план підготовчих робіт і приступаємо до його послідовної реалізації.

А саме:

 • За допомогою перфоратора видаляємо обробку підлоги і стару стяжку, очищаючи бетонну основу. Поверх очищеного і обеспиленним підстави укладаємо шар гідроізоляційних матеріалів – вони захистять від можливих протікань води. Після того, як гідроізоляція укладена, заливаємо нову, вирівнює стяжку.

Зверніть увагу! Пол ванної кімнати краще робити трохи нижче рівня підлоги в квартирі.

 • Очищаємо стіни від оздоблення: плитку збиваємо перфоратором або долотом, фарбу – зчищаємо щіткою з металевим ворсом.

  Видалення обробки

 • Після того, як видалена обробка, можна переходити до заміни комунікацій. Робити це потрібно саме зараз, тому що наступним етапом буде вирівнювання стін, і псувати їх в ході видалення труб – нераціонально. Спочатку слід замінити стояки водопостачання, попередньо відключивши їх (отже, зробити це потрібно максимально швидко), а потім, уже не кваплячись, зробити розводку труб.
 • Якщо стіни вимагають вирівнювання – штукатуримо їх розчином на цементній основі.
 • Якщо немає бажання возитися з штукатуркою – обшиваємо стіни вологостійким гіпсокартоном (низька вартість даного виду обробки дозволить здійснити ремонт ванної кімнати економ) або цементними плитами, попередньо обробивши стіни під обшивкою протигрибковим засобом.
 • Листи обшивки кріпимо до стіни або на профіль з оцинкованого металу, або приклеюємо спеціальним клеєм.

Отже, стіни вирівняні, на підлозі – свіжа стяжка. Наша ванна кімната готова до обробки!

Оздоблення ванної

Обробку ванної починаємо з ремонту стін. Розглянемо три основних способи – у порядку зростання вартості.

Забарвлення

Найменш витратний варіант обробки, який підійде в тому випадку, якщо ви затіяли економний ремонт ванної кімнати – це фарбування стін.

І дійсно, навіть якщо використовувати структурну фарбу, що забезпечує стінам не тільки колір, але й текстуру, то все одно – вийде дешевше, ніж при обробці стіновими панелями, і набагато дешевше – ніж при облицюванню кахлем або мозаїкою.

Однак, фінальний результат забарвлення – дуже «на любителя». Та й вимоги до якості вирівнювання стін істотно зростають. Загалом, рекомендувати забарвлення в якості способу обробки стін у ванній можна в першу чергу шанувальникам мінімалізму в інтер'єрі, і тим, хто оперує вкрай обмеженим бюджетом.

Обшивка стіновими панелями

Ванна, обшита пластиком

Більш Дрого в порівнянні з забарвленням варіант – обшивка стін ванної спеціальними пластиковими панелями (їх ще називають «пластиковою вагонкою»).

У будь-якому будівельному супермаркеті вам запропонують великий вибір пластикових стінових панелей для ванної – від варіанту «ультра-економ» білого кольору до тонованого в масі і ламінованого зовні пластика, який за своєю вартістю не занадто відрізняється від натурального дерева.

Проводячи ремонт ванної кімнати панелями пвх, пластикові панелі монтуємо на спеціальний каркас з дерев'яного бруса, попередньо обробленого водовідштовхувальними і бактерицидну складом (щоб запобігти його гниттю в теплій вологому середовищі). Каркас кріпимо до стін нашої ванній за допомогою дюбелів, які загвинчуємо в попередньо просвердлені отвори.

Стінові панелі на каркас наклеюємо складом типу «рідких цвяхів», а між собою з'єднуємо «в замок», вставляючи виступ однієї панелі в паз сусідньої.

Під пластиковими панелями монтуємо кілька масивних дощок, надійно закріплених на стінах. У них ми будемо закручувати кріплення численних шафок і поличок в нашій ванній.

Облицювання стін кахлем

Найбільш практичний варіант обробки стін у ванній-облицювання їх кахельною плиткою:

 • Перед початком робіт наносимо на стіну розмітку, відзначаючи вертикальні і горизонтальні лінії. За ним ми будемо орієнтуватися, укладаючи ряди кахлю. Для нанесення розмітки використовуємо схил і досить довгий рівень.
 • На попередньо вирівняну стіну за допомогою спеціальної терки або шпателя наносимо плитковий клей, розведений і замішаний згідно інструкції виробника.
 • За допомогою зубчастого краю терки формуємо на клейовому складі борозенки однакової глибини.

  Облицювання стін кахлем

 • Плитку прикладаємо до клейовому шару і щільно притискаємо рукою. Після того, як подібним способом ми поклали кілька плиток, перевіряємо правильність їх укладання рівнем. Чим раніше буде проведена перевірка, тим легше буде виправити помилки в укладці.
 • Фінальний етап оздоблення стін ванної кімнати – Затірка швів спеціальним складом.

Оздоблення підлоги у ванні

Укладання підлогового покриття – це етап, яким завершується ремонт ванної кімнати та кухні (якщо, звичайно, ви ремонтуєте весь цей блок).

 • Найбільш економним варіантом підлогового покриття для ванної є лінолеум – він недорогий, практичний, не боїться вологи, а при бажанні – його можна легко замінити. Тим більше, що для маленької ванної кімнати відмінно підійде невеликий шматок лінолеуму, що залишився від заміни підлогового покриття в залі або коридорі.
 • Сьогодні популярним покриттям для ванної стає також водостійкий ламінат. І хоч багато хто скептично ставляться до застосування ламінату в такому вологому приміщенні, сучасні його моделі цілком успішно протистоять набухання.

  Водостійкий ламінат

 • І все ж незмінною «класикою» для підлоги у ванній була і залишається підлогова керамічна плитка. Єдине, на що слід звертати увагу – це на її розмір: спроба укласти велику плитку в маленькій ванній кімнаті призведе до утворення великої кількості відходів.

Як бачите, ремонт маленьких ванних кімнат має свої нюанси. Але якщо їх врахувати ще на етапі планування ремонту – всі роботи будуть завершені в строк, а результат обов'язково буде радувати вас і ваших домочадців!

Джерело: uchebnik-remonta.ruMAXCACHE: 0.49MB/0.00017 sec