Розрахунок встановленої потужності

Моторошне для непосвяченого назву насправді означає кількість електроенергії, яке здатний «з'їсти» ваш будинок або квартира одноразово. Нехай питання не здасться несерйозним, так як від цієї величини залежить, чи витримають довготривалу навантаження дроти.

До того ж, при подачі заявки в мережеву електропостачальної організації для отримання дозволу на користування електроенергією, необхідно вказувати цей параметр. Найчастіше існують і обмеження на відбір потужності.

Сумарна встановлена потужність визначається як найбільша активна електрична потужність, з якою електроустановка може тривало працювати без перевантаження. Тобто, це – результат складання потужностей всіх споживачів електроенергії: освітлення, побутових приладів, електроплит і т. д.

Спочатку треба врахувати всі струмоприймачі, що входять в електроустановку. Так-так, з точки зору електрика житло не що інше, як електроустановка. Потім визначити потужності кожного струмоприймача (вказані у ватах або кіловатах) і підсумувати їх. Отримавши шукане, знаходимо силу струму в амперах за формулою I = P / U, де P – потужність у ватах, U-напруга в вольтах. Формула для постійного струму не враховує деякі тонкощі, наприклад, реактивну складову. Але в даному випадку цим можна знехтувати.

Наприклад, у будинку 10 лампочок по 100W, електрочайник 1500W, пральна машина 2000W. Всього – 4,5 kW (4500 ватів). Напруга в звичайній квартирній проводці – 220V. Результат: 4500: 220? 21А.

Безумовно, ніхто ніколи не включає все і відразу, але даний розрахунок рятує від аварійних ситуацій, пов'язаних з перегрівом проводів, раптовим знеструмленням, а то й від пожежі.

Коли ви будете орендувати склад, магазин, офіс або інші приміщення, завжди звертайте увагу на розрахунок встановленої потужності, щоб розуміти скільки електроприладів і яких ви зможете використовувати, яке навантаження витримає електромережа. Оренда складу-важливий захід, підходити до нього потрібно з розумом, зваживши всі за і проти, адже, як правило, орендують приміщення такого роду на тривалий термін. Важливо все передбачити, щоб не довелося знову підшукувати потрібний об'єкт.