Шпалери в інтер’єрі вітальні: дизайн прямокутної кімнати в англійському стилі

Шпалери в інтер'єрі вітальні: дизайн прямокутної кімнати в англійському стилі

Ще зовсім недавно слово «вітальня» звучало як приналежність до буржуазного класу, і простому радянській людині така розкіш була недоступна. Комуналки, потім хрущовки, в таких малогабарітке гостей прийнято було зустрічати в самій просторій або найвільнішою кімнаті. Зараз будь-який власник квартири обов'язково виділяє під вітальню кімнату або більшу її частину. Обробляється таке приміщення з особливою ретельністю, а вже шпалери в інтер'єрі вітальні відіграють одну з провідних ролей.

Визначаємося зі стилем

Мінімалізм найбільше підходить до невеликого приміщенню

Цивілізація не стоїть на місці, і зараз більшості доступно те, про що багато хто ще зовсім недавно могли тільки мріяти. Якщо ви виділили кімнату для комфортного відпочинку вечорами і прийому гостей, варто поставитися до її обробці з особливою увагою.

Адже люди, які до вас приходять, в першу чергу повинні гідно оцінити саме цю кімнату. А будь-якому господареві, як відомо, хочеться справити хороше враження на своїх друзів і знайомих.

Тому зараз настільки актуальні інтер'єри віталень з модними шпалерами, що додають особливий шарм і вишуканість кімнаті.

Отже, ви виділили для вітальні найпросторішу, і світлу кімнату в квартирі. Тепер постає питання – як, і в якому стилі її, обробити, якій кольоровій гамі віддати перевагу, і які поклеїти шпалери.

Тут ви повинні дотримуватися тільки своїм смаком. Адже ваш повсякденний відпочинок після робочого дня буде проходити саме тут, і комфортно повинно бути в першу чергу вам. Існує величезний вибір стилів дизайну інтер'єру та тенденцій, серед яких виберіть один, або комбінацію з декількох.

Наприклад, можна дуже вдало поєднувати досить пафосний, інтер'єр вітальні в англійському стилі, з більш м'яким – класичним.

Або, досить радикальний – сільський стиль з етнографічним, приміром, додавши східні або навпаки, північні нотки.

Після того, як ви визначилися зі стилем, варто приступати до придбання оздоблювальних матеріалів. Шпалери, якраз, і є одним з найбільш важливих матеріалів, адже саме вони роблять головний акцент в загальній гамі інтер'єра.

Щоб не помилитися у виборі, давайте дізнаємося трохи докладніше – які ж бувають шпалери, їх різновиди та призначення.

Шпалери. Які, все-таки, вибрати?

Звичайні паперові шпалери скромних забарвлень і жахливої якості залишилися, на щастя, в минулому.

Про те, як зробити з допомогою шпалер тих часів дизайн вітальні в англійському стилі, або у стилі барокко – не могло бути й мови.

Зараз існує кілька основних категорій шпалер, які, в свою чергу, діляться на безліч різновидів, які розрізняються за якістю, матеріалу та цінами.

Паперові шпалери. Удосконалена версія для звичних всім нам шпалер. На відміну від свого попередника радянських часів, вони придбали високу якість і величезний асортимент художніх рішень.

Вінілові шпалери – мають спеціальне покриття, яке легко чиститься і миється. Довговічні, зносостійкі, легко клеяться і мають величезний вибір кольорів і малюнків.

Зверніть увагу! Шпалери під фарбування. Це покриття служить роль попереднього, для майбутньої фарбування стін в потрібний колір. Їх поверхня має злегка шорстку структуру для найкращого зчеплення з фарбою. Чудово приховують недоліки стін, згладжують тріщини і відколи, пофарбована поверхня в цьому випадку служить набагато довше.

Тканинні шпалери. Ці шпалери екологічні, виготовляються з натуральних тканин, дуже часто – з ексклюзивним малюнком. З їх допомогою можна створити інтер'єр вітальні в класичному стилі, а також в стилях кіч, Реннесанса, рококо, бароко та англійською.

Наклеюються на заздалегідь підготовлені стіни, не вимагають подальшого фарбування або покриття лаком.

Фотошпалери здатні повністю змінити сприйняття простору

Фотошпалери. Не згадуйте листові фотошпалери радянських часів, жахливої якості і з не співпадаючими малюнками на стиках. Сучасні фотошпалери можуть не тільки зробити приміщення ексклюзивним і неповторним, але і створити ілюзію площі, в два рази більшою реальною.

Особливо гарні, якщо планується дизайн прямокутної вітальні, тому що коректують простір з потрібною вам пропорцією.

Природа, космос, фото самих знаменитих майстрів – це все, дивовижного якості – на ваших стінах. З їх допомогою ви можете створити ілюзію присутності там, де ви вже були, або мрієте побувати.

Варіанти дизайну із застосуванням сучасних шпалер

Бежева еклектика чудово виглядає

Не варто думати, що шпалери вже неактуальні. Навіть, якщо ви плануєте однотонну гамму в інтер'єрі, в цьому випадку краще придбати шпалери під фарбування. Застосувавши їх, ви сховаєте всі недоліки і нерівності стін з найменшою витратою сил і часу.

Допустимо, ви задумали інтер'єр вітальні в бежевих тонах, і не знаєте – як його здійснити.

Обмовимося відразу, що, вибравши бежеву гамму, ви показуєте явні ознаки доброго смаку і тону. Адже саме в цій гамі зазвичай створювався дизайн інтер'єру палаців і королівських апартаментів.

І якраз ці кольори найбільш вдало гармоніюють з позолотою аксесуарів і деталей меблів. Але в цьому випадку, головне – не перестаратися з розкішшю.

Тому, не слід вибирати крупний і нав'язливий малюнок на шпалерах. Досить обклеїти стіни гладко шпалерами, або шпалерами під фарбування, але в двох відтінках світло-коричневого або бежевого кольору.

Більш темний тон буде вдало поєднуватися з більш світлим, і, як додаток – яскраві відблиски позолоти в розумних пропорціях. І тепер, навіть невелика кімната, набуває завидний імідж царських апартаментів.

У такому стилі сміливо можна братися навіть за дизайн вітальні 17 метрів, і ви ніколи не помилитеся в цьому випадку.

Ніколи не лякайтеся створювати інтер'єр невеликої вітальні. Адже її можна візуально розширити майже наполовину, при грамотному і продуманому підході. І зовсім необов'язково залучати фахівців, достатньо знати зовсім небагато секретів.

У великій вітальні – головне поєднання всіх елементів дизайну

Самий, мабуть, найважливіший з них – це те, що шпалери з великим, об'ємним малюнком, значно зменшують простір. Якщо ви віддаєте перевагу саме такі шпалери, вам доведеться зробити вибір, або вони, або відвоювання візуального простору у невеликого приміщення.

Хоча, якщо ви плануєте, інтер'єр вітальні 30 кв м і більше, можете не особливо переживати з цього приводу. Тому що у великих кімнатах недолік шпалер з великим малюнком не буде так помітний.

Другий, і не менш важливий секрет – загальна колірна гамма. Найбільшу візуальну площа створюють шпалери світлих тонів з дрібним, ще краще – мінімальним малюнком. Чим темніше задуманий інтер'єр – тим тісніше він буде виглядати.

Світлі стелі здаються вищими

Третій секрет – візуальне підняття стелі. Найбільшого ефекту для цього можна домогтися за допомогою шпалер з вертикальними смугами і світлого стелі без малюнка.

Секрет четвертий криється у створенні панорамності простору. Цього можна домогтися за допомогою дзеркальної стіни, або за допомогою фотошпалер. Особливо сильно збільшують простір фотошпалери із зображенням космосу або природи.

Особливо, якщо вони покривають дві або три стіни – ваша кімната виглядатиме майже в два рази більше своєї реальної площі.

Для обробки вітальні вибирайте тільки найкращі шпалери, не противоречьте своїх смаках і перевагах, і тоді ваш відпочинок і прийом гостей перетвориться на справжнє задоволення.

Джерело: uchebnik-remonta.ru