Як клеїти стельову плитку

Як приклеїти плитку на стелю? Як поклеїти стельову плитку? Приклеїти плитку на стелю досить просто, за ці може впоратися навіть жінка.

Так як стельова плитка має ряд переваг: мала вага, декоративність, довговічність, вологостійкість, сполучуваність практично з будь-якою основою і має невисоку ціну, тому вона користується інтересом і популярністю.

Плитка приклеюється на стелю, попередньо очищений від побілки, мінеральним або органічним клеєм, хоча можна використовувати і самоклеючі плитки, а також мають шпунт і гребінь, які прибиваються цвяхами до рейок на стелі.

Важливе значення має застосовуваний клей. Ринок пропонує такі різновиди: клеї на водній основі, клеї на розчиннику, клеї-компаунди і клеї-розплави. Самим екологічним з них вважається клей на водній основі, який використовують для роботи з гігроскопічними матеріалами (пінопластом, гіпсокартоном, деревом та ін.). При температурі нижче 5 °З клей не застосовують.

Клеї на основі розчинника включають в свій склад ацетон, спирт, толуол і т. П. Клей-компаунд складається з епоксидних і поліефірних смол, поліуретану та інших речовин (характерна особливість — швидке затвердіння).

Клей-розплав включає термопластичні полімери з відповідними добавками (застосовується тільки при високій температурі).

Для приклеювання стельової плитки можна використовувати “рідкі цвяхи” (назва пов’язана з тим, що їх наносять краплями на деякій відстані один від одного, що схоже на маніпуляцію з цвяхами), універсальний клей та спеціальні клеї для стельової плитки. Зазвичай переважний клей вказується в інструкції, прикладеної до матеріалу. У ній виробник також вказує час, необхідний для ряду технологічних процесів — відкритої витримки, схоплювання, повного затвердіння.

Час відкритої витримки — період, за який випаровується летюча основа клею (вода (1-2 години) або розчинник (10-15 хвилин) і до закінчення якого змазані поверхні з’єднувати не слід.

Час схоплювання — це невеликий проміжок часу, коли ще можна змінити або скорегувати положення плитки: для клеїв на водній основі — 15-20 хвилин, на основі розчинника — 3-5 хвилин, для моментальних засобів — декілька секунд.

Час затвердіння — це термін, протягом якого клей утворює міцну плівку. Для більшості клеїв воно становить від 12 годин до декількох днів.

Клеї випускаються у формі рідин, паст, твердих речовин (прутків, гранул, порошку) і в різній розфасовці. При наклеюванні стельової плитки найзручнішими вважаються клеї, розфасовані в картриджі у вигляді туби, забезпечені дозатором, або гнучкі тюбики.

Для забезпечення якісного приклеювання необхідно виконати деякі умови:

1) очистити поверхню механічно (видалити пил, сторонні частинки, волокна і т. П.) І хімічно (для знежирення протерти розчинником);

2) обробити наждачним шкіркою середньої зернистості, так як при шорсткою поверхні адгезія краще;

3) забезпечити максимальну площу клейового з’єднання;

4) видалити стару фарбу, якщо плитка наклейвается на раніше пофарбований стелю (на такій поверхні матеріал тримається погано);

5) проклеїти гіпсокартон, щоб він не ввібрав клей з поверхні плитки.

Наступне питання. який слід висвітлити, пов’язаний з тим, яка кількість плитки необхідно придбати. Щоб не помилитися, розрахунок попередньо здійснюють на папері, враховуючи звичайний спосіб її укладання — від середини стелі до країв. При цьому ряди, приклеєні біля стін, повинні бути однаковими по ширині (це важливо, тому що іноді плитку біля стін доводиться обрізати).

Розташування плитки на папері визначають з максимальною точністю, для чого виконують креслення приміщення, враховуючи його пропорції. Потім розмічають стелю. Наприклад, для укладання по ширині необхідно 5 штук, а по довжині — 7. Якщо по краях утворюються зазори, які не перевищують розмір половини плитки, то на ділянках біля стін наклеюють одну деталь, розрізану навпіл. При зазорах більш розміру половини плитки до загальної кількості додають стільки ж повних плиток.

Стелю краще виглядає, якщо пристінні плитки розташовуються симетрично. Можливих варіантів розміщення плитки дуже багато, все визначається декором самого матеріалу, смаком господаря і конструктивними особливостями кімнати.

Корисні поради

При покупці плитки слід враховувати, що можливі випадки її деформації і поломки, тому обов’язково придбайте на 15% матеріалу більше.

Перед наклеюванням плитки поверхню слід підготувати. Це означає, що стеля очищають, вирівнюють і гарантують у відповідності з тими вимогами, які викладені в інструкції до матеріалу, бо як різна плитка може зажадати будь-яких особливих способів підготовки. Наприклад, Стіропоровая плитка вимагає, щоб підстава було очищено і заґрунтована клеєм ПВА, розведеним водою.

Таким чином, перед роботою поверхню стелі повинна бути чистою, сухою, знежиреною, міцною, вирівняною. Після цього можна приступати до наклеювання плитки. Ця робота не стільки важка, скільки кропітка, вимагає акуратності і терпіння.

Уявімо послідовність роботи:

1. Між протилежними кутами натягують 2 шнура. Місце їх перетину і є центр стелі, який потрібно відзначити.

2. Через центр навхрест проводять прямі лінії, розділивши стіну на 4 сектори.

3. Зворотну сторону плитки змазують тонким шаром клею і приклеюють її так, щоб один з кутів збігся з центром стелі.

Оскільки найчастіше приміщення не відрізняються особливою пропорційністю, плитку біля стін доводиться підрізати.

Такий варіант наклеювання плитки дозволяє зробити це найбільш акуратно, завдяки чому стелю виглядає симетрично.

4. Іншу плитку наклеюють паралельними рядами, орієнтуючись на розмітку на стелі.

5. Необхідно стежити за тим, щоб між плитками залишалося просвітів. Зазори між плиткою і стіною (не більше 10 мм) по закінченні роботи прикривають галтелями (стельовими плінтусами), встановленими по периметру приміщення.

Якщо зазор більше, то його маскують смужкою плитки, приклеєною так, щоб не порушувати загального ритму малюнка.

При наклеюванні галтелей слід дотримуватися деяких правил: роботу починають зі стіни, розташованої навпроти вхідних дверей; змащують клеєм обидві її сторони і притискають до стелі і стіни; виконують кріплення галтелей по кутах, для чого один відрізок приклеюють без змін, а другий з торця обрізають так, щоб він повторив профіль першого деталі, потім наносять клей і з’єднують їх.

6. Виступив клей витирають вологою губкою.

Приклеєну плитку для поліпшення зчеплення притискають до стелі. Щоб при сильному натисканні на ній не залишалися сліди від пальців (на екструдованих плитках це можливо), гладку плитку притискають остроганную бруском відповідного розміру. Якщо плитка рифлена, то користуються бруском, перетин якого збігається з розміром приклеиваемого ділянки.

Як доглядати за стелею з плиток?

Догляд за клейовим стелею не представляє труднощів: ламіновану плитку миють теплою водою з милом, неламіновані протирають сухою серветкою або чистять пилососом з м’якою насадкою.

З точки зору дизайну недоліком клейового стелі є відсутність враження цілісної поверхні, що необхідно враховувати, вибираючи такий спосіб обробки.

Як клеїти стельову плитку. Відео

Оригiнал читайте here.

Похожие статьи


MAXCACHE: 0.49MB/0.00197 sec