• Переваги кахельної плитки
  • Як різати плитку за допомогою склоріза
  • Кілька секретів

Кахельна плитка є чудовим обробним матеріалом, поширеним при ремонтних роботах. При укладанні кахлю не завжди потрібні цілі плитки, періодично виникає необхідність лише в частинах. Для їх отримання кахель потрібно різати. Робити це можна різними способами: на спеціальних професійних верстатах, болгаркою, плиткорезом, за допомогою склоріза або простим обламуванням об край столу. Ознайомтеся докладніше, як різати кахельну плитку склорізом.

Якщо у вас немає спеціальних пристосувань для різання плитки, то можна використовувати звичайний склоріз.

Різка кахлю склорізом вимагає найменших матеріальних витрат і професійних навичок. Однак, користуючись склорізом, можна різати тільки глазуровану плитку з невисоким ступенем міцності. Інформацію про міцність плитки можна прочитати на упаковці кахлю. Зносостійкість плитки виражається в умовних одиницях від I до V за шкалою PEI Отже, як різати плитку склорізом?

Переваги кахельної плитки

Кахельна плитка має багато переваг – не горить, не виділяє токсичних речовин, вона стійка до перепадів температури і хімічних речовин, не проводить електричний струм.

Досить часто для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень застосовують кахельну плитку. Це пов’язано з тим, що вона є високоміцним матеріалом. Правильно укладена кахельна плитка здатна витримувати тиск близько 30000 т / м², що робить її навіть більш міцною, ніж залізобетон. Отже, кахель практично не схильний до деформації. Ще одна важлива перевага кахельної плитки – це її гігієнічність, простота у догляді, з неї легко видаляються забруднення, її поверхня не сприяє розвитку бактерій. Кахель не боїться вологи. Саме тому його часто використовують для обробки ванних кімнат, душових, туалетів.

Кахельна плитка не запалюється, при нагріванні не виділяє токсичних речовин, що не піддається руйнуванню при контакті з високотоксичними хімічними елементами. Кахель стійкий до різних погодних умов – снігу, дощу, прямим сонячним променям – це робить плитку чудовим матеріалом для зовнішньої обробки приміщень. Особливо значущим перевагою є те, що вона не проводить електричний струм, тому її застосування безпечно в будь-яких умовах.

Недоліком кахельної плитки, мабуть, є її висока теплопровідність, роблячи її холодною при зіткненні. За кафельній підлозі неприємно ходити босими ногами. Однак цей недолік легко виправляється при поєднанні кахельної плитки з теплою підлогою.

Всі перераховані вище властивості кахельної плитки притаманні їй тільки в разі її грамотного монтажу.

Повернутися до змісту

Як різати плитку за допомогою склоріза

Для різання плитки вам знадобиться роликовий склоріз, олівець, лінійка.

Склоріз – це інструмент, призначений для різання або, якщо бути точніше, для нанесення жолобка на поверхні скла з подальшим підконтрольним ламанням. Він застосовується при маленьких обсягах роботи або при разовому використанні. В інших випадках вдаються до використання професійного обладнання. Для побутових потреб найбільш зручний і популярний роликовий склоріз. Ролик-колесо, як правило, має діаметр 5 мм і зроблений із загартованої сталі або карбіду вольфраму з краєм V-образного перетину. Кожен ролик має певний резерв міцності, зазначений в інструкції – скільки метрів скла їм можна різати – як правило, в районі 350 погонних метрів. З зношуванням ролика збільшується відсоток браку. Є склорізи, що передбачають заміну ролика на новий, в іншому випадку, при зносі ролика потрібно придбати новий інструмент.

Для роботи з кахельною плиткою бажано користуватися склорізом з новим роликом. Роликовий склоріз продавлює на поверхні невеликий жолобок, по якому після дуже акуратно обламують скло, дзеркало або плитку потрібного розміру.

Отже, для різання склорізом вам знадобляться наступні інструменти:

Кахельну плитку кладуть на рівну поверхню, роблять розмітку олівцем. І виконують надріз, рівномірно натискаючи, проводять склорізом від далекого краю до себе, щоб з’явився жолобок.

Для початку кахельну плитку необхідно розташувати на рівній і нековзною поверхні, наприклад, на фанері, це застереже від пошкодження підлоги або столу, на якому ви плануєте різати. Якщо під кахлем є нерівності, плитку можна пошкодити. Емаль керамічної плитки потрібно змочити водою і зробити розмітку за допомогою маркера або м’якого олівця. Далі слід зробити надріз. На лінію розмітки для точності роботи потрібно покласти лінійку або металевий рівень, які не дозволять склорізу вильнути в сторону. Надріз потрібно зробити тільки один, тому необхідно зосередитися і зробити його акуратно. Рівномірно натискаючи, проведіть склорізом в напрямку від далекого краю до себе таким чином, щоб на поверхні з’явився жолобок. Щоб зламати плитку точно по лінії розмітки, під неї потрібно покласти сірник або гвоздик і легенько натиснути з обох сторін від жолобка. Деякі професіонали при різанні використовують прийом постукування за місцем майбутнього розлому. Від ударів тріщина поглиблюється, тим самим полегшуючи розлом.

Повернутися до змісту

Кілька секретів

Якщо потрібно розрізати плитку по кривій лінії або тонкими смужками, застосовуються спеціальні кліщі.

Користуватися склорізом зручно при побутових разових роботах, при великому масштабі роботи і при необхідності великої точності потрібно використовувати інші способи різання, наприклад, плиткоріз. Він діє за тим же принципом, що і склоріз, тільки ріжучий ролик у нього більше. Плиткорез – це ручний інструмент, принцип роботи якого схожий з принципом роботи склоріза. Відмінністю є наявність у плиткореза обмежень по товщині розрізається. Спочатку різцем вчиняється надріз емалі, а після по лінії відбувається розлом плитки. Плиткорез являє собою затиск для плитки, схожий на плоскогубці, з вбудованим в нього склорізом.

Оригiнал читайте here.

Похожие статьи