Каркасні будинки. Технологічні різновиди будівництва

Житлові будинки, виконані в каркасному варіанті, досить широко. Можна перерахувати такі варіанти технологій будівництва каркасних будинків.

1. Канадські будинки (Виконання каркасно-щитового – т.зв. «платформа»).

  Вона користується найбільшою популярністю в Росії. Стіни-щити (каркас) зводиться або на місці, або на в заводських умовах, далі проводиться установка на приготовлену систему, що складається з балок і OSВ – тобто на платформу і здійснюється монтаж. Також зводиться другий поверх. Далі встановлюється дах – це дошки кроквяні або ферми з покриттям їх покрівлею. Потім проводиться утеплення стін, проводка інженерно-комунальних мереж – монтуються вікна, двері. В останню чергу здійснюється зовнішня і внутрішня обробка.

  2. Панельні будинки за німецькою технологією будівництва будинків

   Відміну від першої полягає в тому, що збірка щитів-каркасів, прокладка утеплювача з інженерними мережами, монтаж вікон а також первинна обробка виробляється в заводських умовах. Частково готова конструкція доставляється в таких блоках на місце, монтаж проводиться краном. Перекриття теж доставляються у вже зібраному вигляді.

   Недоліком даної технології будівництва будинків є використання важкої техніки, що не завжди можна втілити в реальність. Ще варто відзначити, що неможливо проконтролювати якість робіт – приміром, укладання утеплювача на заводі (матеріал – пароізоляційна плівка). Кришка поставляється панелями – і ускладненість її конструкції часто недосяжна.

   3. Панельні будинки по канадською технологією СІП

    Це монтаж панелей невеликого розміру, причому уніфікованих і виготовлених в заводських умовах. До їх складу входить пінопласт, до якого приклеєні з обох сторін OSB панелі. Панелі можуть використовуватися і для перекриттів. Є можливість монтувати панелі вручну, при укладанні перекриттів – краном. Покрівлю можна зробити по системі «платформа» без крана. Недолік технології – екологічність, можливо, кульгає (застосовується пінопласт), можуть нашкодити гризуни.

    4. Фахферковие будинку

     Каркас – масивний клеєний брус. З великим перетином і розкосами. При цьому «голий» дерев'яний каркас (фахверк) – можна заповнити стеклами в отворах за вашим бажанням. Можна в отвори вставляти і утеплені панелі. Найбільша поширеність – південні райони.

     5. Садові каркасні будинки (сезонні)

      Утеплення стін або не проводиться, або робиться в мінімальній кількості. Конструкція припускає менший термін служби – тобто використовується свого роду спрощений каркас.

       

      Статті по темі каркасного будівництва:

      • Каркасні будинки та їх перекриття – секрети конструювання
      • Які переваги зведення будинку з каркаса
      • Ферми каркасного будинку – як правильно зібрати на будівельному майданчику
      • Технологія будівництва каркасного будинку


       
      

      MAXCACHE: 0.84MB/0.00214 sec