З різних причин власники будинків планують звести прибудову до будинку. Одні господарі не передбачили необхідність додаткового приміщення ще на стадії будівництва будинку. Інші – придбали будинок, який не досить просторий. Треті – реконструюють батьківські домівки, що дісталися в спадок. Відповідно, кожному власнику потрібно свій варіант прибудови.

План

Найчастіше в прибудові влаштовуються такі приміщення.

Веранда. Літня кімната, яка організовується в прибудові, потрібно для тих, хто любить проводити час ближче до природи в компанії з близькими людьми. На зведення такої прибудови годяться найрізноманітніші матеріали, починаючи з фанери і закінчуючи піноблоками.

Санвузол. Багато старі сільські будинки зроблені без туалету та ванної кімнати. Тому багато домовласників добудовують будинок з метою підвищення комфортності проживання. Для таких цілей прибудова повинна робитися з таких матеріалів, як цеглини, блоки, брус.

"Кочегарка ". Часто в будинках не знаходиться місця для установки котла і колонки при монтажі опалювальної системи. Та й за нормами пожежної безпеки до такого приміщення пред’являються особливі вимоги. Зазвичай прибудови для "топкової кімнати" робляться з не горючих матеріалів. Це цегла та блоки.

Гараж. Прилаштування гаража до будинку зазвичай переслідує дві головні цілі. По-перше, це економія коштів за рахунок загальної стіни. А по-друге, в такому гаражі простіше виконати підігрів, підключившись до опалювальної системи будинку. Найкраще для такої прибудови підійдуть блоки і цегла.

Жилі приміщення. Іноді мешканці будинку роблять прибудови, які перевищують розміри самого будинку. Зазвичай так реставруються старі будівлі з малою площею. Для цих цілей застосовуються такі матеріали, як цегла, блоки та дерев’яний брус.

Баня. Деякі власники (любителі попаритися) прилаштовують до будинку лазню. Це найкраще робити до дерев’яного будинку, та й інші стіни зводяться з дерев’яних колод. Зате з лазні в будинок зручно переходити в будь-який час року без верхнього одягу.

Визначаємося з матеріалами

Залежно від цілей і призначення прибудови, а також від фінансових можливостей господарів, підбираються будівельні матеріали.

Фундамент. Для пристрою монолітної основи прибудови буде потрібно цемент, пісок (гравій), камені (щебінь), арматура. При зведенні опалубки не обійтися без обрізних дощок і брусків. Не слід забувати і про тепло-і гідроізоляційних матеріалах. Це бітумні матеріали, пінопласт і т. Д.

Підгонка піноблоків під потрібний розмір зазвичай здійснюється за допомогою ножівки.

Стіни. Вибір матеріалу для стін визначається функціями приміщень прибудови. Для зведення легкого літнього приміщення або хозблока підійде фанера, дошка, скло. Якщо в прибудові розміщуватимуться житлові приміщення або санвузол, то потрібні ґрунтовні стіни з цегли, піноблоків і шлакоблоків. А коли до будинку прилаштовується лазня, то краще дерев’яного бруса складно знайти матеріал для стін.

Дах. Багатий вибір сучасних покрівельних матеріалів дає великий простір для фантазії домовласників. Накрити веранду або терасу можна такими легкими матеріалами, як ондулін. полікарбонат. металочерепиця. При зведенні покрівлі над житловими приміщеннями обов’язково необхідно виконати тепло- та гідроізоляційні заходи. А вибір покрівельних матеріалів залежить від можливостей і бажань власників будинку.

Технологія

  1. ручним штроборезом зробіть поглиблення на кожному 4-му ряду пено- чи шлакоблоків;
  2. залийте клейовим розчином штроби і зміцните кладку армуючим поясом;
  3. ряди кладки вирівнюються за допомогою шнура-причалювання в якості орієнтира для нового ряду блоків;
  4. гідроізоляція фундаменту. Перший ряд блоків краще укладати на розчин з полімерцементних сумішей або бітумних матеріалів;
  5. зубчастої кареткою нанесіть клейовий розчин. Діапазон розподілу: 2-3 блоку;
  6. виконуйте кладку від кута. Не забувайте наносити клей на торці блоків.

Починати будівництво прибудови необхідно з документації. Спочатку потрібно отримати дозвіл на зведення прибудови в архітектурному відділі місцевого органу влади (міськвиконком або райвиконком). Потім потрібно зробити проектну документацію, погодити її з архітектором, а також з різними інстанціями (пожежники, санепідемстанція, газівники і т. Д.).

Коли з документами буде все залагоджено, робиться розмітка майбутньої прибудови та копається стрічечка під фундамент. Потім монтується опалубка і заливається бетон. При використанні фундаментних блоків знадобиться підйомний автокран.

Самостійно звести стіни найпростіше з піноблоків. Тут важливо точно вивести кути стін, а потім за допомогою рівня і схилу контролювати укладку кожного блоку. Якщо дім утеплятися зовні пінопластом з подальшою штукатуркою, то ідеальної повинна виходити внутрішня поверхня стін. Тоді на обробку кімнат потрібно менше сил і матеріалів.

У більшості випадків дах прибудови доводиться впроваджувати в покрівельну систему будинку. При цьому робиться частковий демонтаж даху будинку, допрацьовується кроквяна система, проводиться утеплення та гідроізоляція покрівельного "пирога". Дах прибудови повинна гармонійно вписуватися в загальний вигляд всього будинку, тому до даного етапу будівництва потрібно поставитися відповідально і скрупульозно.

Після встановлення "коробки" прибудови проводяться внутрішні роботи. Це установка вікон і дверей, підведення комунікацій (електрика, сантехніка, газ), влаштування підлоги, монтаж стелі та оздоблення кімнат.

Кошторис

На кошторисну вартість прибудови основний вплив роблять матеріали і робота будівельників. Причому зведення коробки зазвичай відбувається швидко і з невеликими витратами. А ось внутрішня частина прибудови іноді призводить до тимчасового банкрутства господарів, які не враховують вартість оздоблювальних робіт і стикаються з високою ціною на підведення комунікацій. До того ж не слід переоцінювати і свої сили. Деякі будівельні роботи тільки на перший погляд здаються простими, а ось якісно виконати їх, не всім дано. Необхідно також знати, що такі роботи, як підведення газу, підключення електроенергії, врізка в водопровідну або каналізаційну систему виконуються спеціалізованими організаціями. А вартість їх робіт не завжди адекватна складності виконаних операцій.

Середня ціна 1 м 3 піноблоків становить 2300-2500 рублів . Блоки можуть мати розміри 200х300х600 мм або 100х300х600 мм. Знаючи ці дані, не складно порахувати загальну потребу в блокових матеріалах.

Щоб вписатися в кошторисну вартість прибудови, необхідно на стадії проектування ретельно продумати застосування кожного матеріалу, прорахувати витрати на кожен зайвий метр площі будови. Бажано запросити для ради хороших знайомих, які успішно пройшли нелегкий шлях зведення споруди. Тоді спільними зусиллями можна буде визначити, скільки коштує прибудова до будинку в конкретному випадку.

Найголовнішим моментом при зведенні прибудови до будинку повинно бути пристрасне бажання власників здійснити задуману мрію. Тоді всі складнощі, які будуть з’являтися на шляху, будуть успішно подолані. А господарі будуть насолоджуватися новими приміщеннями, які додадуть будинку необхідний комфорт і затишок.

Оригiнал читайте here.

Похожие статьиMAXCACHE: 0.49MB/0.00090 sec