Левиний зів багаторічна декоративна рослина, що вирощується в нашій країні, як однорічник. Мені подобаються невисокі сорти лев’ячого зіва, які відносяться до обсадочной сортам і відрізняються гарною формою і тривалим цвітінням.

Але для любителів високих рослин з великими цветоносами існують велетенські і високі сорти, призначені для вирощування квітів на зрізання. Універсальні сорти утворюють компактні кущі середнього зросту і довгі суцвіття з великих квіток використовуються і на зрізання і для групових посадок на квітниках і газонах. Загалом левиний зів можна вибрати на будь-який смак від висоти 90-130 см (велетенські сорту), 60-90см (високі), до 40-60 см (середні) і 25-40см (низькі) і зовсім маленькі карликові сорти нижче 25 см .

Забарвлення квітів лев’ячого зіва може бути білою, жовтою, рожевою і червоною, причому відтінки червоного варіюються від дуже світлого до темно бордового. Забарвлення може бути, як одноколірна, так і двох або навіть триколірна. Суцвіття у вигляді кисті.

Загалом вибирайте насіння на свій смак і сійте.

У цій статті ми розглянемо як виростити розсаду для раннього цвітіння і як доглядати за левиним зевом влітку.

Окремо я розповім Вам, як можна виростити розсаду без насіння

По сівбу насіння на розсаду або на постійне місце

У ибор грунту для пос єва

Готуючи грунт для розсади потрібно враховувати, що левиний зів любить легкі піщані. але родючі грунти. Тому в піщану городню землю потрібно додати гумус або компост.

У ибор ємностей для пос єва

Якщо саджанців потрібно виростити багато, то краще сіяти насіння в розсадні ящики і вирощувати розсаду з подальшою пікіровкою.

Для вирощування невеликого кількостей а саджанців, для раннього цвітіння, якщо насіння багато. то сіяти можна в горщики діаметром 9-10 см з наступним проріджуванням.

Підготовка а насіння до сівби.

Насіння лев’ячого зіва перед посівом необхідно знезаразити в розчині марганцівки ярко- малинового кольору протягом 15-20 хвилин. Промити в проточній воді і просушити до сипучості. Перед посівом в ящики змішати з сухим піском.

Підготовка рядків або гнізд і сел ев

Насіння лев’ячого зіва дуже дрібні тому посів проводять поверхово, намічаючи рядки з міжряддями 2см.

Насіння добре перемішані з піском рівномірно розподіляємо по поверхні. попередньо политого рядка в ящику.

При посіві в горщики в одне гніздо бажано посіяти від 20. до 30 насіння. Тому після того, як насіння стануть сипучими поділяємо їх на потрібну кількість (по числу горщиків) часткою. Грунт в горщиках поливаємо. У кожну частку додаємо сухий, прожарений пісок і висівають у горщики, рівномірно розподіляючи суміш по поверхні грунту в горщику.

Ящик і або горщики накриваємо склом або плівкою і ставимо в прохолодне, темне місце з температурою +8 – +12 ºС. Сходить левиний зів через 10-12 днів.

Зазвичай до появи сходів полив не потрібно. Але при затримці появи сходів, спричиненої нестачею вологи можна обприскати поверхню грунту в ємності.

У хід за розсадою

Розсаду лев’ячого зіва можна тримати в приміщенні з температурою 8-12 º С. Вона прекрасно росте і розвивається. При цьому вночі температура може падати до + 8 º С, а вдень підвищуватися до +25 º С. Температуру повітря можна регулювати провітрюванням. Але при цьому стежити, щоб не було протягів.

П одкормкі і поливи

Розсаду лев’ячого зіва вирощують дотримуючись сухого режиму.

Вона легко переносить невелике пересихання грунту і сухість повітря. Тому сходи поливають рідко, тільки при висиханні верхнього шару грунту. При поливі промачівают весь шар грунту в ємності.

Підгодовувати розсаду можна за принципами природного землеробства поєднуючи поливи з підгодівлею.

Пікіровка або проріджування.

Розсаду, п Осеян в ящики пікірують двічі.

Перший раз пікірують сіянці у фазі одного розвиненого справжнього листочка. П ри пікіровці рослинам вкорочують корінці приблизно на одну третину і заглиблюють саджанці до сім’ядоль. Збільшують площа живлення до 2 х 2см

2) Через місяць після першої роблять другу пікіровку, у горщики діаметром 9 сантиметрів. Акуратно за грудочкою землі виймають саджанці і пересаджують по три штуки в горщик.

При вирощуванні в ємностях проривати потрібно тричі:

1)) після появи сходів;

2) при повному розвитку першого справжнього листка;

3) через місяць після другого.

При про реживаний намагаються залишити найбільш сильні рослини і збільшити відстань між ними. Остаточно в кожній ємності залишають по три саджанця.

П рофілактіка від хвороб і шкідників

Для п рофілактікі молоді сіянці можна обприскувати Біококтейль це підвищить їх імунітет і зробить стійкими до хвороб і шкідників.

П одготовка розсади до висадки

Загартовування

Перед висадкою у відкритий грунт розсаду потрібно привчити до відкритого повітрю і сонцю, Тривалість загартовування залежить від умов вирощування розсади. Чим більш тепличними були умови, тим довше загартовування.

Висадка розсади

Висаджуємо розсаду в залежності від сорту карликові і низькі, як бордюрні рослини або на передньому плані збірних квітників. Високі і велетенські сорту на задньому плані квітників або газонів.

У ибор місця для посадки

Для висадки розсади потрібна ділянка з легкої родючим грунтом і сонячним місцем розташування.

Відстань між рослинами

В залежності від сорту відстань між сусідніми рослинами приймають від 15до 25 см. При висадці гніздами відстань між ними приймають від 20 до 40см.

Догляд за левиним зевом в період вегетації

Жарким посушливим літом левиний зів потребує рясного поливу, прополюванні, розпушуванні. Скоротити поливи і зберегти грунт під рослинами в пухкому стані допоможе мульчування грунту.

Формування рослин.

Сд е лать кущі пишними і гіллястими можна формування кущів. Прищипування головного пагона викликає розгалуження й утворює пагони першого порядку. А для утворення пагонів другого порядку потрібно Прищепа пагони першого порядку. Такі дії допоможуть сформувати гіллясті кущики среднерослих і низькорослих сортів лев’ячого зіва. Велетенські і високорослі сорти галуженню не піддаються.

У егетатівное р азмноженіе.

Н есколько років тому у нас видалася тепла зима. Випадав сніг і морози були але не дуже сильні. Загалом в ту зиму з Оленою кущики лев’ячого зіва визирали и з під снігу, як мініатюрні «ялинки». Навесні на торішніх стовбурах відросли молоді пагони і кущик став ще гіллясто. Шкода, що закарбувати цей кущ влітку не вдалося. Вже дуже він сподобався нашому кошеняті, якому подобалося грати в зелених заростях лев’ячого зіва. Ясна річ, що від цього страждали молоді пагони. Вони були дуже крихкі і легко обломлювалися. Тому багаторічні левові зеви довелося замінити на нову розсаду, вирощену з обламаних живців. Вкорінюються живці в піску в затіненому місці.

Нещодавно в енциклопедії прочитала, що цей спосіб відомий давно, але живці беруть з перезимували в приміщенні маточних рослин. Замість посіву насіння маткові рослини заносять в тепло і використовують виросли живці для вкорінення.

У цій статті ми поговорили про такому красивому рослині, як левиний зів і розглянули різні способи його розмноження.

Якщо ви ще не пробували вкорінювати живці лев’ячого зіва, спробуйте це не складно.

Як стати учасником експериментів читайте тут

Якщо Ви отиті поділитися своїм досвідом вирощування лев’ячого зіва пишіть в коментарях.

Оригiнал читайте here.

Цікаве відео для вас:


Похожие статьиMAXCACHE: 0.48MB/0.00115 sec