facebook

Чи можна покласти ламінат на старий паркет? А чому ні? До речі, так роблять досить часто. Старе покриття годі й демонтувати, оскільки, по-перше, це відніме занадто багато часу, а, по-друге, зробити це не пошкодивши стіни неможливо.

Як покласти ламінат на паркет?

Потрібно використовувати спеціальну підкладку, призначену компенсувати нерівності підстави. Найоптимальніший варіант – пробкова підкладка або ж виготовлена ​​зі спіненого поліетилену. Другий варіант не так сильно вдарить по кишені.

До всього іншого існує кілька негласних правила монтажу:

 • Нові дошки потрібно завжди стелити поперек старих.
 • Всі лінії повинні бути уздовж напрямку сонячного світла. Так стики будуть невидно, а підлога буде виглядати акуратно, як єдине полотно.
 • Не укладайте весь матеріал в одному напрямку (суціль), тому що в такому випадку існує дуже велика ймовірність того, що виглядати це буде погано.
 • Для кожної кімнати виберіть свій вид укладання. У дверному отворі необхідно зробити межі переходу, які потім потрібно буде закрити металевими поріжка або оздоблювальної фурнітурою.
 • Не забудьте усунути всі порожнечі в старому покритті. Оскільки новий підлога може зіпсуватися під важкою меблями. Заповнити відсутність планки, вирізавши нові з ДСП або дерева.
 • Якщо старий паркет скрипить, не сподівайтеся на те, що скрип зникне після того, як Ви змонтуєте нове покриття. До початку основних робіт Вам потрібно обов’язково усунути цю проблему.

Як підготувати підставу?

Перед тим, як зайнятися укладанням ламінату на паркет, потрібно перевірити міцність брудного покриття і зміцнити планки. Ви можете прибити досточки, приклеїти за допомогою мастики або клею, закласти щілини, тріщини і виїмки.

Вирівняйте поверхню, щоб мінімальні перепади висот досяжними максимум 3 мм на 1 квадратний метр. В даному випадку Ви можете обмежитися методом грубої шліфовки.

Як позбутися від скрипу? Просвердлите невеликий отвір між двома скрипучими планками і вставте відповідний за розміром дерев’яний шип, попередньо змащений клеєм. Потім просто зріжте його верхню частину, зрівнявши шип з підлогою. Запам’ятайте, основа під ламінат повинна бути не тільки рівною, але і чистою, і сухою. Позбавтеся від сміття і пилу і прогрунтуйте основу. Вологість не повинна перевищувати 10%.

Наступний важливий етап – використання підкладки. Виберіть самий підходящий варіант матеріалу, спираючись на його головну характеристику – захист від вологи, шумопоглинання, утеплення і т.д. Фахівці радять укладати підкладку без нахлеста і проклеювати шви скотчем. Радимо почитати корисну статтю як покласти ламінат на кухні.

Як покласти ламінат на паркет?

Отже, якщо Ви вже вибрали ламінат під паркетну дошку, можна почати укладати його в будь-якій кімнаті крім ванної. Зверніть увагу, матеріал може бути замковий або клейовий.

Якщо Ви купили матеріал першого типу, то принцип його монтажу досить простий: Вам потрібно вставити шипи однієї дошки в пази інший. Укладайте згідно з принципом «цегляної кладки», щоб всі ряди були добре скріплені між собою. Назва клейового способу говорить сама за себе. Тут потрібно використовувати спеціальний клей, за допомогою якого можна сполучати панелі.

Після покупки найкраще витримати ламінат в тому приміщенні, де його пізніше будуть укладати. Так матеріал швидко адаптується до температури приміщення, а також вологості. Безпосередньо перед самою укладанням ламінату на паркет переконайтеся, що у Вас є всі необхідні інструменти, а саме:

 • рулетка;
 • косинець;
 • електролобзик;
 • молоток;
 • підбивочний брусок;
 • олівець;
 • ножівка по дереву.

Почніть з підготовки паркету, враховуючи всі вищевказані нюанси, правила і рекомендації. Підстава ідеально рівне? Ламінат любить рівну основу, тому Вам потрібно усунути всі нюанси за допомогою шліфувальної машинки. Як щодо жорсткості паркету? Якщо Ви помітили, що в окремих місцях дошки просаджує, замініть їх або зміцните (дивіться інструкції вище). Нанесіть Самовирівнююча стяжка, щоб покриття було ідеальним.

Як покласти ламінат на паркет? Якщо Ви хочете добитися ідеального результату, здійснюйте всю роботу перпендикулярно до вікна. Так стики між дошками будуть практично непомітними. Між стіною і майбутнім покриттям необхідно вставити клини, щоб у разі температурних перепадів і розширення матеріалу, Ваш новий стать не почав деформуватися.

Від стіни і вздовж неї постеліть вже обрану Вами підкладку не в один ряд, а в два або три, щоб вона не зміщувалася і не заважала. Візьміть необхідну кількість дощок для першого ряду і покладіть смугу вздовж стіни. Використовуйте спеціальний молоток, щоб підганяти дошки. У такому випадку між ними не буде зазорів. У самому кінці ряду відріжте панель потрібного розміру. От і все, перша смуга вже готова. Тепер Ви спокійно можете приступати до другої, з’єднуючи не тільки планки другого ряду між собою, але і з планками першого ряду. У самому кінці закріпіть плінтуси і пороги.

Як бачите, демонтувати старий паркетна підлога зовсім не обов’язково. Хоча сам по собі ламинат не холодний, за рахунок підкладки і паркетної основи, підлога буде в рази тепліше. Багато хто сприймає таку ідею «на ура».

Якщо такий варіант для Вас взагалі не прийнятний, тоді знайдіть альтернативне рішення. Для багатьох таким стає наливна підлога. Так називають сучасну технологію, часто застосовувану в приміщеннях з великою кількістю вимог до механічної міцності, а також зносостійкості. Багато фахівців схильні рекомендувати використання абсолютно нового покриття, щоб укладання була ще більш якісною. Звичайно ж, в даному випадку вирішувати тільки Вам.

Відео уроки по укладанні ламінату підуть на користь тим, хто вважає себе новачком у монтажному справі. Покрокові інструкції і наочні приклади зроблять процес легким і швидким. Навіщо витрачатися на послуги майстрів, якщо можна покласти нову підлогу самостійно? Бажаємо Вам успіху!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями у соціальній мережі!

Оригiнал читайте here.

Цікаве відео для вас:


Похожие статьи